Kinga Chlipała

kinga chlipałaZ wykształcenia anglistka, na co dzień pracująca w Krakowie we francuskim oddziale międzynarodowej firmy. Podróżniczka, poliglotka, biegaczka, miłośniczka wina – zarówno od strony jego produkcji, jak i degustacji. Przygodę z winem rozpoczęła podczas rocznego pobytu w Prowansji, gdzie w zaprzyjaźnionej winnicy mogła przyglądać się etapom tworzenia wina i rozkoszować się 30-letnimi francuskimi trunkami.
Swoją pasję rozwija pracując w wolnych chwilach w rodzinnej winnicy pod Tarnowem – Winnica Janowice,gdzie ucząc się fachu, dostrzega jak smak własnego wina rekompensować może ciężką, całoroczną pracę.Kategorie:Uncategorized

1 reply

  1. To genialna sprawa, gdy człowiek mimo codziennych obowiązków i zabieganego trybu życia potrafi znaleźć chwilę dla rozwijania swoich pozazawodowych zainteresowań. A chyba nikt nie wątpi w to, że enologia może stać się prawdziwą pasją. Coraz więcej Polaków nie tylko degustuje wino, ale i aktywnie uczestniczy w jego produkcji, choć rodzinne winnice to niestety wciąż rzadkość w naszym kraju. No i mimo wszystko dobrze się stało, że pani Chlipała po prowansalskim epizodzie wróciła, by podtrzymać rodzinne tradycje : )

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: