Marzena Dziuk

Jej miłość do wina rozpoczęła się kiedy jako studentka italianistyki w Toruniu wyjechała na wymianę do Bolonii. We Włoszech zatrzymała się przez 3 lata. Jest to kraj , w którym w najprostszej trattorii można znaleźć wyśmienite wino, a różnorodność odmian jest najbogatsza na świecie.
Na krótki okres przeniosła się do Londynu, ale  brakowało jej  śródziemnomorskiego klimatu i kultury wina. Na szczęście pojawiła się na horyzoncie możliwość przeprowadzki do Barcelony.
Wprawdzie nie są to Włochy, ale kultura wina i śródziemnomorski styl życia są jak najbardziej obecne.
W Barcelonie ukończyła kurs na sommelier i odkryła bogaty świat katalońskich win oraz 11 katalońskich apelacji. Jedna z nich podbiła jej serce – DOQ Priorat.
Z czasem poznała  osobiście wielu producentów wina z Priorat, ale także z sąsiednich apelacji: DO Montsant oraz DO Terra Alta. Każda z nich na swój sposób oddaje wyjątkowe terroir i oferuje bogatą gamę win: od aromatycznych białych win ze szczepu Garnacha Blanca w Terra Alta, przez świeże i soczyste blendy Montsant, aż do skoncentrowanych, potężnych win z Priorat.
Tak zaczął się jej osobisty projekt „Catalan Delights”, którego celem jest pośredniczenie między miejscowymi rodzinnymi winnicami a polskimi miłośnikami wina.
Chciałaby, aby wina które reprezentuje na stałe zagościły w Polsce i z chęcią  posłuży rodzimym enoturystom radą co do zwiedzania zakątka Katalonii, w którym ma szczęście mieszkać.


Kategorie:Kobiety Wina

Tagi: ,

5 replies

  1. <>
    Nie bardzo jestem w stanie zrozumieć wymowę tej części zdania, help!
    Pozdrowienia dla pani Marzenki, z wielką chęcią zobaczymy ją ponownie w naszym kraju i posłuchamy ciekawych wykładów.

  2. Niestety nie wkleiło się dziwne w wymowie zdanie:
    <>

  3. Witam Panie Marku. Może jeśli Pan przepisze zamiast używać funkcji „kopiuj -wklej” to się wyświetli. Przykro mi z powodu zamieszania a do Polski wybieram się już niedługo. W razie zainteresowania importem win proszę o kontakt przez moją stronę internetową Catalan Delights. Pozdrawiam przy lampce białej garnachy 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: