Festiwal Win Niemieckich

W ramach tegorocznego Festiwalu Wina Niemieckiego swoje wina przedstawiła rekordowa liczba producentów z Niemiec, bo aż 31 wystawców. Jak co roku, także i w czwartek 29 czerwca, festiwal odbył się w Restauracji Villa Foksal.
Festiwal poprzedziła Master Class poświęcona winom biodynamicznym i ekologicznym, którą poprowadziła Nina Weiss z niemieckiego zrzeszenia producentów produktów ekologicznych Demeter. „Ekologiczna uprawa winorośli zajmuje obecnie powierzchnię ponad 8,1 tysięcy hektarów, co stanowi niespełna 8 procent powierzchni uprawnej winorośli w Niemczech. Wina ekologiczne cieszą się coraz większą popularnością” – mówi Nina Weiss ze stowarzyszenia Demeter.

Tradycyjnie, gościem festiwalu była Królowa Wina Niemieckiego. Tegoroczna królowa, Lena Endesfelder, podzieliła się z gośćmi swoją wiedzą na temat niemieckich regionów winiarskich.

od lewej Matthias Rauen ( Weingut Familie Rauen) , Lena Endesfelder, Królowa Wina Niemieckiego, Nina Weis, Demeter

Anna Gmurczyk, Niemiecki Instytut Wina

W tegorocznej edycji Festiwalu Win Niemieckich winiarze
z Niemiec zaprezentowali ponad 200 rodzajów wina niemieckiego, w tym przede wszystkich rieslingi, ale również Weiss- i Grauburgundery i Silvanery. Nie zabrakło obecnych i znanych już na naszym rynku producentów, ale udział wzięło również 18 producentów zainteresowanych wejściem na rynek polski.

Zaplanowaną na popołudnie część degustacyjną dla branży odwiedziło ponad 100 osób, reprezentujących HoReCę, importerów wina i prasę.
„Tradycja Festiwalu Wina w Warszawie, organizowanego rokrocznie od dziewięciu lat, ugruntowała naszą pozycję nie tylko na warszawskim rynku. Cieszymy się z coraz większego zainteresowania nie tylko samym festiwalem, ale przede wszystkim winem niemieckim. Wartość exportu niemieckiego wina do Polski systematycznie rośnie w ostatnich kilku latach i w roku 2016 osiągnęła ponad 7 mln Euro. Najwięcej win importujemy z Hesji Nadreńskiej, Palatynatu i Mozeli. Na rynku polskim w ostatnim roku pojawiły się również wina z mniejszych regionów winiarskich, jak Frankonia i Ahra” – mówi kierownik Przedstawicielstwa DWI w Warszawie, Anna Gmurczyk.

W ramach tegorocznego festiwalu gościliśmy producentów z 6 regionów winiarskich:

1. Ahr: Weingut H. J. Kreuzberg
2. Frankonia: Weingut Rudolf May, Winzerfamilie Koch
3. Hesja Nadreńska: Weingut Rappenhof, Weingut Thörle, Weingut Espenhof GbR, Weingut Gunter & Ute Weinmann, Weingut Erbeldinger, Weingut Rolletter, Weingut Dreissigacker
4. Mozela: Weingut Heiden, Weingut K-J Thul GbR, Weingut Familie Rauen, Rudolf Müller, St. Urbans-hof
5. Palatynat: Weingut Braun, Weingut Neiss, Weingut Hanewald-Schwerdt, Weingut Petri, Heinrich Vollmer, Weingut Rolf und Tina Pfaffmann GbR, Weingut Stefan Meyer, Weingut WoW by Wolfgang Bender, WINNICA-WINERY ‘Hambacher Freiheit’
6. Rheingau: Domdechant Werner‘sches Weingut, Weingut Karl-Werner Faust, Weingut Meine Freiheit, Weinmanufaktur Stefan Breuer, Weingut August Eser, Weingut Friedrich Altenkirch, Weingut Riccardo Cuna,Kategorie:Imprezy winiarskie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: