Sztuka i Wino – preludium 6. Jesieni Enologicznej

Jesień Enologiczna to coroczny cykl wydarzeń związanych z winem, organizowany przez Stowarzyszenie Kobiety i Wino. W tym roku już po raz szósty, a temat przewodni, “SPOTKANIA PRZY WINIE”, ma zachęcić miłośników i miłośniczki wina do celebrowania okołowinnych zgromadzeń. W małych kameralnych grupach, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.
Mocny nacisk położony został w tej edycji na wdzięczny temat, któremu wino zwykle świetnie akompaniuje – kultura i wino. Nie przypadkiem preludium wydarzeń stanowił więc wernisaż z wine pairingiem.

Pre-inauguracja tegorocznej edycji miała swoje miejsce w urokliwej kawiarni – Kolorowanka, zlokalizowanej  naprzeciwko Teatru im. Juliusza Słowackiego przy krakowskich Plantach. Miejsce nieodłącznie związane ze sztuką, winem, kulturą. Mottem kawiarni jest „Nie wyobrażamy sobie życia bez sztuki” – to właśnie dlatego na ścianach lokalu stale możecie podziwiać plakaty, obrazy i inne dzieła – najczęściej autorstwa lokalnych artystów.

Tym razem postanowiliśmy Was zabrać w podróż po świecie. Powodem tego był wernisaż Lucienne Smagala, która miała przyjemność zaprezentować wystawę malarstwa zatytułowaną Voyage, Voyage. Nawiązuje ona do tematyki winnicy, winorośli i winogrona. A szerzej do terytorium, podróży, tematyki nowych horyzontów w poszukiwaniu emocji czy też przekraczania granic dla lepszego życia (symbolika luksusowego buta). W związku z obecnym trendem na zdrowy styl życia, sport i rozwój osobisty coraz częściej wybieramy te atrakcje, które poza dobrą zabawą wpływają jeszcze na stan naszego ciała i ducha. To właśnie daje nam połączenie sztuki i wina.

Czytaj więcej i zobacz, jak połączyliśmy wina z obrazami… -> https://winowkrakowie.com/sztuka-i-wino-czyli-wernisaz-z-wine-pairingiem/Kategorie:JESIEŃ ENOLOGICZNA

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: