WINO – Targi Polskich Win i Winnic

 

Poniżej publikujemy informację prasową, którą otrzymałyśmy od organizatora
WINO – Targi Polskich Win i Winnic. Stowarzyszenie Kobiety i Wino objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Do trzech razy sztuka – znamy nowy termin targów WINO

27-29 sierpnia 2021 roku – tak prezentuje się nowa data WINO – Targów Polskich Win
i Winnic. Nowe wydarzenie organizowane przez Grupę MTP to doskonała szansa na bliższe poznanie rodzimego winiarstwa.

WINO – Targi Polskich Win i Winnic to nowy punkt w bogatym kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Grupę MTP. W niezwykłą podróż po polskich winach zabiorą nas producenci win i cydrów. Targi to przede wszystkim świetna okazja do zapoznania się z ich ofertą. Podczas wydarzenia można poznać, spróbować oraz kupić wino od rodzimych winiarzy z różnych stron Polski – od Podkarpacia po województwo zachodniopomorskie. W trakcie trzydniowego wydarzenia nie zabraknie również akcentów związanych z ofertą enoturystyczną. Ta forma rekreacji, zwłaszcza
w ostatnich miesiącach cieszy się sporym zainteresowaniem turystów.

Ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju targi nie mogły odbyć się
w pierwotnym terminie. Nowa data wydarzenia to 27-29 sierpnia 2021.

Jesteśmy zdeterminowani, aby polskie wino na dobre zadomowiło się na Międzynarodowych Targach Poznańskich – mówi Mirosław Krasnowski, dyrektor targów WINO. – To doskonała forma promocji polskiego winiarstwa. Zwiedzający mają szansę poznać bliżej polskie wino, a firmy nawiązać nowe relacje z rodzimymi producentami. Poznań i Międzynarodowe Targi Poznańskie są idealnym miejscem aby winiarze mogli w kompleksowy sposób zaprezentować swoją ofertę – dodaje.

Przetarty szlak         

Targi Polskich Win i Winnic to kolejne wydarzenie poświęcone polskiemu winiarstwu, którego organizatorem jest Grupa MTP. Zaledwie kilka tygodni temu mogliśmy śledzić rywalizację polskich winiarzy w ramach WINOPL – Konkursu Win Polskich. Pierwsza edycja tego plebiscytu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony producentów wina. Do walki o medale i tytuł Championa stanęło ponad 300 win z 80 winnic, czyli jedna czwarta całego polskiego rynku.

Dlaczego polskie wino?

Wyniki oraz poziom konkursu potwierdzają dynamiczny rozwój polskiego winiarstwa. Nadesłane wina prezentowały bardzo wysoki poziom. Rodzimi winiarze z roku na rok udoskonalają swoje trunki, dzięki czemu najlepsi z nich mogą z powodzeniem rywalizować z zagranicznymi producentami. O sporym zainteresowaniu produkcją wina świadczą również liczby. Jeszcze 10 lat temu nad Wisłą działało zaledwie 26 winnic. Dziś na polskim rynku działa ponad 300 producentów
i spodziewane są kolejne wzrosty.

Polskich winnic jest coraz więcej, a wina w nich wytwarzane zaczynają śmielej pojawiać się
w sklepach specjalistycznych oraz restauracjach. Poziom win natomiast rośnie z roku na rok wprost proporcjonalnie do doświadczenia winiarzy. Efektem jest większa atrakcyjność tego produktu. Wielu konsumentów zaczyna poszukiwać polskich win, dlatego każdy świadomy sommelier i każdy właściciel sklepu specjalistycznego powinien rodzime wina wziąć pod uwagę przy układaniu oferty
– podkreśla Maciej Sokołowski, jeden z najbardziej znanych polskich sommelierów i przewodniczący jury konkursu WINOPL.

Co czeka na uczestników targów?

Targi WINO to przede wszystkim szansa do zaprezentowania się przez rodzimych winiarzy. Wiemy już, że podczas sierpniowego wydarzenia zjawi się mocna reprezentacja z Województwa Małopolskiego. Na stoisku zorganizowanym przez Stowarzyszenie pn. Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich będzie można spotkać przedstawicieli aż 12 winnic.

 • Winnica Bogu-Miła;
 • Piwnice Antoniego;
 • P.U.H. Tłocznia Maurer Krzysztof Maurer;
 • Winnica Wieliczka – WPW Vinaspora Sp. Z o.o;
 • Winnica Goja Wiesław Gój;
 • Winnica Chodorowa;
 • Winnica Gródek;
 • Winnica Jura – Marcin Miszczak Tangero;
 • Winnica „Garlicki Lamus” – Winnica UR w Krakowie;
 • Winnica Zadora Zofia Michałowska;
 • Winnica Dąbrówka Robert Baściak;
 • Winnica Koniusza Andrzej Płyś;

Mocnym punktem programu będzie także komentowana degustacja, która odbędzie się
w restauracji GardenCity, zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uczestnicy degustacji spróbują 9 różnych win oraz skosztują 9 przepysznych potraw. Całość zostanie okraszona profesjonalnym komentarzem, który pozwolił zgłębić tajniki łączenia potraw z winem. Udział w degustacji jest biletowany osobno. Wejściówka na degustację upoważnia także do udziału w targach tego samego dnia. Wydarzenie odbędzie się w sobotni wieczór, 28 sierpnia. Początek
o godz. 19:00.

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym będzie Polish Wine Rally, czyli I Zlot Polskiej Grupy Caravaningowej. To wyjątkowe spotkanie miłośników caravaningu i poznawania nowych smaków.
Na uczestników zlotu pod patronatem Stowarzyszenia Polska Grupa Caravaningowa, czeka bogaty pakiet zlotowy, możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach oraz wyjątkowego spotkania podczas komentowanej kolacji degustacyjnej poświęconej najlepszym polskim winom i ich łączeniu z różnymi potrawami.

Bilety już w sprzedaży

Pierwsza edycja potrwa trzy dni od 27 do 29 sierpnia 2021. Godziny otwarcia prezentują się następująco:

Piątek, 27 sierpnia: 10:00-20:00

Sobota, 28 sierpnia: 12:00-20:00

Niedziela, 29 sierpnia: 12:00-20:00

Bilety, uprawniające do udziału w wydarzeniu są już dostępne na platformie biletowej ToBilet.pl. Cena wejściówki w przedsprzedaży to 20 zł. W dniu targów cena biletów wzrasta. Na tej samej stronie można znaleźć bilety na komentowaną degustację oraz zakupić parcelę na Polish Wine Rally.

Link do sprzedaży biletów:

https://bit.ly/TargiWINO2021Bilety

Wszystkie szczegóły związane z sierpniową edycją targów można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia (www.targiwino.pl), profilu na Facebooku (facebook.com/TargiWino) oraz koncie Instagram (instagram.com/targiwino). O kolejnych atrakcjach związanych z tegoroczną odsłoną wydarzenia poinformujemy już niebawem.

Co, Gdzie, Kiedy? – najważniejsze informacje na temat targów:

https://bit.ly/WINO2021CoGdzieKiedy

***

Grupa MTP to lider wśród organizatorów imprez wystawienniczych w Polsce
i Europie Środkowo-Wschodniej, który poza uznanymi w świecie biznesowymi imprezami targowymi, organizuje kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe, w tym megaeventy, przyciągające ponad milion gości z całego świata.

http://www.GrupaMTP.pl

WINO – Targi Polskich Win i Winnic  – wydarzenie poświęcone polskiemu winiarstwu. Podczas trzydniowego spotkania najlepsi polscy producenci win, cydrów, a także dostawcy technologii i sprzętów winiarskich zaprezentują swoje produkty i rozwiązania. Program targów wypełnią komentowane degustacje, seminaria i prezentacje branżowe, Wielki Konkurs Polskich Win, a także akcenty związane z enoturystyką.

Kontakt dla mediów

Mateusz Fąfara

Tel. +48 539 777 567

e-mail: mateusz.fafara@grupamtp.plKategorie:Gdzie na wino?, Imprezy winiarskie, Kulinaria, Wino polskie, Współpraca, Zapowiedzi

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: