Zarząd i Liderki

ZARZĄD STOWARZYSZENIA KOBIETY I WINO

RENATA TARGOSZ – prezes Stowarzyszenia (Kraków)

Z wykształcenia biolog ze specjalizacją nauczycielską oraz z zakresu genetyki, z zawodu i pasji restauratorka. Z gastronomią związana od ponad dwudziestu lat. Umiejętność negocjacji i dyplomacji zdobyła na polskiej placówce dyplomatycznej w Budapeszcie. W latach 2013-2018 pełniła funkcję konsultanta kulinarnego w polskich produkcjach TVN – Masterchef i Masterchef Junior. Od lat siedmiu prowadzi wraz z mężem krakowską restaurację ZaKładka Bistro de Cracovie, wyróżnianą w przewodniku Michelin oraz Gault&Millau. W 2019 jej restauracja otrzymała Award of Excellence Magazynu Wine Spectator.

 

MAŁGORZATA HAŁKOWSKA – wiceprezes (Jasło)

Absolwentka Ogrodnictwa, Technologii Żywności ze specjalnością Wino i Napoje Wysokoalkoholowe w Płowdiw (Bułgaria), Instytutu Przetwórstwa Spożywczego w Ałma-Acie (Kazachstan), a w końcu Katedry Mikrobiologi, Genetyki i Biotechnologii.
Po 15 latach pracy na uczelni połączyła pracę ze swoją największą pasję, porzuciła bezpieczny etat na Uczelni i otworzyła swoje małe biuro podróży MADART w uroczym zakątku Polski u stóp Beskidu Niskiego. Współzałożycielka Fundacji Slow Beskid.

 

JUSTYNA GRZYBEK – wiceprezes (Katowice)

Kiedy 5 lat temu trafiła do firmy zajmującej się obsługą klienta i doradztwem w zakresie win i alkoholi, nie miała pojęcia, że zostanie tam na dłużej. Jednak temat okazał się bardzo interesujący, kontakt z klientami –  bezcenny. Degustacje, które początkowo traktowała jak zawodowe szkolenie, przerodziły się w pasje i dobrą zabawę.

 

 

LIDERKI W POLSCE

ANNA KOTLIŃSKA BUBAŁA – Warszawa

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ukończyła również kursy redakcji merytorycznej i korekty w Polskim Towarzystwie Wydawców Książek. Od lat fascynuje ją kultura wina, historia winiarstwa, tak polskiego, jak i światowego oraz jego związki z dawną i współczesną medycyną. Autorka bloga Projekt Winnica. Współwłaścicielka niewielkiej winnicy na granicy województw: dolnośląskiego i opolskiego. Absolwentka kursów WSET na poziomie 1,2 oraz 3.
Anna jest również organizatorką i prowadzącą degustacje Stowarzyszenia w Warszawie.

 

MADLENA PRZEŚLICA – Dolny Śląsk

Madlena Prześlica, mieszkanka Wrocławia, z zawodu specjalista do spraw zakupów w międzynarodowej korporacji. Z ogromną ciekawością przemierza Europę razem ze swoim partnerem w poszukiwaniu klimatycznych winnic, modnych winotek i dobrego jedzenia. Wspólnie odwiedzili już miedzy innymi malowniczą Toskanię, gorącą Sycylię, przepiękną Maderę i wyjątkową dolinę Douro. Z każdej podróży przywozi butelkę wyjątkowego wina na specjalne okazje. W jej winnym hobby wspiera ją rodzina i przyjaciele, to dzięki nim w winnej szafce można znaleźć wina z takich krajów jak Czechy, Czarnogóra czy Grecja. Posiada certyfikat WSET 1.

%d blogerów lubi to: