Zarząd i Liderki

ZARZĄD STOWARZYSZENIA KOBIETY I WINO

BB__9621-Editnet-2

RENATA TARGOSZ – prezes Stowarzyszenia (Kraków)

Z wykształcenia biolog.
Z gastronomią związana od 25 lat. Od 2013 roku prowadzi wraz z mężem wyróżnianą w przewodniku Michelin krakowską restaurację ZaKładka Bistro de Cracovie. 
Certyfikowana konsultant modelu MaxieDisc® oraz certyfikowana członkini międzynarodowej organizacji Maxwell Lesdership Certified Team, zrzeszającej facylitatorów, coachów, mówców i trenerów. 
Agent ubezpieczeniowy – specjalistka od finansów, planów sukcesji w firmach i rodzinie. Na stałe współpracuje z najlepszymi agentami ubezpieczeniowymi, prawnikami i doradcami finansowymi. Członkini Stowarzyszenia Doradców “Bezpieczna Perspektywa”. 
Kobieta Krakowa VIII edycji projektu Miasta Kobiet. W roku 2021 roku uhonorowana statuetką Kobieta Sukcesu przez Europejski Klub Kobiet Biznesu. Ambasadorka Akademii Kobiecej Przedsiębiorczości.
Do Stowarzyszenia Kobiety i Wino dołączyła w roku 2017. Od roku 2019 pełni funkcję prezesa (w roku 2022 wybrana na drugą kadencję).

KASIA SOLAŃSKA

KATARZYNA SOLAŃSKA – wiceprezes (Kraków)

Z wykształcenia biochemik i dietetyk z licencjatem z zarządzania i reklamy. Absolwentka Wine and Spirit Education Trust w kategoriach : Wine3, Spirits1, Sake1. Prócz tego ukończyła kursy w zakresie win portugalskich i kalifornijskich. W trakcie certyfiakcji Wine Schloar Guild. Jest właścicielką marki K8K.pl oraz Salonu Degustacyjnego w Krakowie. Sędziną winiarska (Galicja Vitis, Enoexpo, Carpatia Vini, Portugiser du Monde, etc). Edukator m.in. w Krakowskiej Szkole Sommelierów. Jachtowy Sternik Morski i organizator wypadów żeglarsko-winno-kulinarnych po Dalmacji. W Stowarzyszeniu od roku ………………………

 

IMG_5392

ANNA KOTLIŃSKA-BUBAŁA – wiceprezes (Warszawa)

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ukończyła również kursy redakcji merytorycznej i korekty w Polskim Towarzystwie Wydawców Książek. Od lat fascynuje ją kultura wina, historia winiarstwa, tak polskiego, jak i światowego oraz jego związki z dawną i współczesną medycyną. Autorka bloga Projekt Winnica. Współwłaścicielka niewielkiej winnicy na granicy województw: dolnośląskiego i opolskiego. Absolwentka kursu WSET 3. Jest również organizatorką i prowadzącą degustacje Stowarzyszenia w Warszawie. Pracuje w Winotece Kondrat Wina Wybrane jako doradca klienta. W Stowarzyszeniu od roku 2019.

 

CZŁONKINIE ZARZĄDU

RENIA

RENATA KAMIENIK (Kielce)

Z wykształcenia jest politologiem. Prowadzi hotel, restaurację i kawiarnię DaVinci w Podzamczu koło Chęcin oraz obiekt noclegowy Abies Villa. Jest fundatorem i prezesem Fundacja Rozwoju Aktywności „Progress”, a także członkiem Rady Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej. Ambasador współpracy świętokrzysko-słowackiej, a także członkini Polsko Słowackiej Izby Przemysłowo Handlowej, Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Prowadzi import wina, głównie na potrzeby prowadzonej przeze siebie restauracji DaVinci. W Stowarzyszeniu od roku ………………………

 

ANIA A

ANNA ANASIK  (Warszawa) – liderka filii warszawskiej Stowarzyszenia

Z winem i branżą alkoholową związana od pięciu lat, od czasu gdy przeprowadziła się do Londynu i rozpoczęła pracę w firmie badawczej, gdzie trafiła do zespołu współpracującego z producentami alkoholi. Nadal współpracuje z producentami i dystrybutorami napojów alkoholowych analizując rynek w Polsce. Absolwentka WSET3. Stypendystka Wine Scholar Guild, jest w trakcie kursu Italian Wine Scholar.  W Stowarzyszeniu od roku 2020.

 

SYLWIA

Sylwia Winiczenko – Stronie Śląskie (Liderka Grupy Dolny Śląsk)

Pochodzi z Krakowa, z wykształcenia ekonomistka. Od 15 lat mieszka na Ziemi Kłodzkiej, na Dolnym Śląsku. Wraz z mężem prowadzi butikowy hotel Villa Elise Park Pension oraz restaurację „Kaczka i Wino”, która jako pierwsza na Dolnym Śląsku uzyskała certyfikat Slow Food Polska. Ukończyła kurs WSET 3. Wiele podróżuje po regionach winiarskich Europy. W Stowarzyszeniu od roku …………………. .

 

JUSTYNA

JUSTYNA KORN-SUCHOCKA (Kraków)

Od 2011 roku pracuje jako dziennikarz i organizator eventów winiarskich w Wydawnictwie Czas Wina i w Grupie Dom Wina. Autorka kilkuset artykułów o tematyce winnej, podróżniczej i kulinarnej. Pilotka grup enoturystycznych w Polsce i w Europie. Współautorka książki „Południe Włoch. Podróże z winem” oraz redaktorka książek o winie. Sędzina konkursów winiarskich. W roku 2021 otrzymała tytuł „Kobieta wina” przyznawany przez Stowarzyszenie Kobiety i Wino. Ze Stowarzyszeniem związana od samego jego powstania. Od 2022 jego członkini.

 

%d blogerów lubi to: