O Blogu

co kazda kobieta wiedziec poWINna

 

Stowarzyszenie Kobiety i Wino, to pierwsza  tego typu grupa zrzeszająca przedsiębiorcze kobiety chcące zwiększyć swoją wiedzę o winie.Głównymi celami stowarzyszenia są: edukacja, rozwój osobisty oraz networking.

Współpracujemy z firmami, które reprezentujemy, wspieramy się i polecamy nawzajem – tak, aby każda z nas mogła mieć również korzyści z członkostwa w Stowarzyszeniu. Członkiniami są importerki, restauratorki, enolożki, dziennikarki, blogerki oraz miłośniczki wina.

Spotykamy się raz w miesiącu w Krakowie, Tychach i Katowicach. Spotkania w Warszawie odbywają raz na kwartał. Odwiedzamy też Lublin i Białystok. Systematycznie rozwijamy naszą działalność i planujemy ją rozszerzyć na całą Polskę.

Na nasze comiesięczne spotkania zapraszamy ekspertów z różnych dziedzin, którzy pomagają nam w rozwoju naszych firm oraz zainteresowań. Gościłyśmy specjalistów od IT, prawników, winiarzy, enologów. Każdemu spotkaniu towarzyszy degustacja w formie warsztów.

Spotkania stowarzyszenia mają różną formułę. Kobiety i Wino – przeznaczone tylko dla kobiet lub Kobiety, Wino i Przyjaciele – spotkania otwarte dla wszystkich.

Stowarzyszenie obejmuje patronatem nie tylko wydarzenia winiarskie, ale także wernisaże czy wystawy. Współpracujemy również z największymi w Polsce targami wina Enoexpo, festiwalami – Najedzeni Fest! oraz Święto Chleba – oraz czasopismami winiarskimi, kulinarnymi i lifestylowymi: Czas Wina, KUKBUK, Lounge. Podpisałyśmy umowę partnerską z Małopolskim Stowarzyszeniem Winiarzy, aby wspólnie promować enoturystykę w Malopolsce.
Naszym partnerem i oficjalną wodą stowarzyszenia jest Kinga Pienińska.

Stowarzyszenie Kobiety i Wino prowadzi także blog. Piszemy w nim o winie, kulinariach, podróżach i pasjach; obalamy stereotypy i mity związane z winem.
W roku 2013 blog Kobieta i Wino został nominowany w konkursie na winiarski blog roku Magazynu Czas Wina.

W roku 2014 Stowarzyszenie Kobiety i Wino otrzymało wyróżnienie za innowacyjność: stworzenie aplikacji Wine Solutions na platformę Windows. Aplikacja, łączy blog Kobieta i Wino z serwisem Wino w Krakowie oraz stroną internetową Nasze Winnice.

 

1 reply

Trackbacks

  1. jedznaturalnie.pl » kobiety pracujące | przed i po godzinach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: