Kino i Wino – Jesień Enologiczna 2020

Cykl KINO I WINO to jeden ze stałych punktów programu obchodzonej już szósty raz, od 2015 roku Jesieni Enologicznej.

Do tej pory pokazy filmowe o winie i z winem w tle odbywały się w krakowskich kinach studyjnych Agrafka i KIKA.  W  poprzednich edycjach miłośnicy wina i kina mieli okazję spotkać się m.in. z Agnieszką Rousseau (Winnica Wieliczka), pisarzem i specjalistą od  Burgundii Markiem Bieńczykiem, Partycją Siwiec i Adamem Pawłowski MS, autorami książki Gościnność oraz Chefem Dawidem Balaną , który miał okazję odbyć staż pod okiem Alaina Ducassea oraz obejrzeć cenione filmy dokumentalne i fabularne związane z produkcją wina oraz kulturą stołu.

Foto: Anna Wlezień, Życie od Kuchni

Na ekranach gościły takie produkcje jak Uczta ( Foodies), Upór Natury, Czerwona Obsesja, Alain Ducasse- kuchenne wyzwanie czy Nasz najlepszy rok ( krakowska premiera, z  wprowadzeniem Marka Bieńczyka). W tym roku miało być podobnie…

W związku z sytuacją na świecie potrzebna jest alternatywa. I mamy ją dla Was. Cykl KINO I WINO w ramach 6. Jesieni Enologicznej przeniesiemy do Waszych domów. Będziecie mogli obejrzeć filmy w domowym zaciszu delektując się wybranym przez Was winem.

Zapraszamy do wirtualnych sal kin Agrafka i KIKA na platformie www.mojeekino.pl.

Możecie cieszyć się artystycznym kinem w domowych pieleszach, z kieliszkiem ulubionego wina w ręku, przy okazji wspierając kina studyjne, które w minionym czasie znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Część środków z zakupionych biletów trafia właśnie do nich. W filmowych zasobach platformy znajdziecie starsze, art-housowe tytuły, pokazy specjalne oraz wiele ogólnopolskich festiwali, które zmuszone zostały do zmiany formy- z kinowej na wersję online.

Co zrobić, aby oglądać?

  1. Załóż konto na platformie MOJEeKINO.PL
  2. Zaloguj się
  3. Kup bilet, przy zakupie z listy kin wybierz Kino Agrafka lub KIKA
  4. Oglądaj ( film pojawi się w sekcji MOJA STREFA na górze ekranu)
    #supportyourlocalcinema

Platforma działa tylko na terenie Polski

Jest dostępna na urządzenia mobilne ( aplikację można pobrać z AppStore i Google Play)

Stowarzyszenie Kobiety i Wino patronuje obu kinom, które cały czas działają i czekają na widzów spragnionych kinowego doświadczenia i poczucia wspólnoty przed dużym ekranem, a wirtualne sale są alternatywą na spędzenie jesiennych i zimowych wieczorów z dobrym filmem i kieliszkiem ulubionego wina. Życzymy Wam udanych seansów.Kategorie:JESIEŃ ENOLOGICZNA

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: